Mnozí z lidí, by si přálo, mít na svých zahradách, nádherné posezení. Existují druhy pergol, jaké si lehce sami postavíme anebo necháme jejich realizaci na odborných rukách. Jak si ale správně vybrat a co byste měli nejprve vědět?
Mnoho lidí si myslí, že na pergolu nepotřebuje stavební povolení, protože má menší zastavěnou plochu než 25 m2. To sice ano, ale co je při stavbě pergoly potřebné, je územní souhlas nebo rozhodnutí. Podle toho, jakým způsobem bude vaše posezení postaveno, si musíte dát velmi pozor na to, zda i pro vás bude platit, že je rozhodnutí potřeba.
Lehce i velmi výhodnou cestou
Nejlepším způsobem, než se do krásné realizace svých zahrad pustíte, je si rozmyslet, kde a jak veliké ono posezení bude. Také je potřeba vědět mnoho jiných parametrů a to například:
– velikost
– materiálové složení
– konstrukce
– místo, kde bude stát
– cena
– zastřešení, boční ochrana
Kam postavit pohodlí pro nás i naši rodinu?
Pergola je většinou malá drobná dřevěná stavba postavená buď jako pokračování původní stavby (zastřešení terasy u domu a podobně) nebo samostatně stojící stavba uprostřed zahrady, která poskytuje zastíněné nebo zastřešené posezení. Podle vaší samotné fantazie a přání, si smíte vždy dobře poradit, kde naše vysněná stavba bude stát a zda půjde o samostatně stojící stavbu, či pokračovací druh stavby. Rozhodnutí, kam si je postavit, je jen na vás.
Výborný nápad, senzační řešení a dokonalá inspirace
Výhody zahradních pergol lze využívat od brzkého jara do pozdního podzimu v závislosti na technickém řešení a vybavení pergoly. Proto je její postavení, na vašich krásných zahradách, výborný nápad, senzační řešení a dokonalá inspirace do budoucna.
Vzhledově, tvarově i velikostně lze pergolu uzpůsobit konkrétním požadavkům a stejně tak lze řešit i další prvky, které dotvářejí pergolu pro její využití. Jsou jimi zastřešení, stínící prvky, uzavření obvodových stěn posuvnými či fixními prvky, okrasné dřevěnými prvky sloužící pro stínění nebo pro popínavé rostliny. Krásnou zahradu, můžete mít lehce všichni